Волонтери Закарпатського обласного фонду «Едельвейс» допомагають отримати грошову допомогу від МОМ для українців, що змушені втікати від війни

Закарпаття стало першим регіоном, де реалізується Багатоцільова програма грошової допомоги для українців, що змушені втікати від війни, яка має на меті надати грошову допомогу близько 40 тисячам осіб. Допомога буде надана найбільш уразливим групам серед внутрішньо переміщених осіб, а також приймаючих громад, зокрема вагітним жінкам та матерям, що самостійно виховують дітей, сім’ям із двома та більше дітьми, родинам серед членів яких є особи з інвалідністю та особи похилого віку.
В Закарпатській області координацію програми здійснює Закарпатський обласний благодійний фонд «Едельвейс» за підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ ООН) та Закарпатської обласної військової адміністрації.
Нещодавно волонтери фонду та координатори Проєкту пройшли спільне навчання з представниками МОМ на предмет коректності збору інформації від внутрішньо переміщених осіб для визначення їх потреб.

Виплати будуть здійснюватися за фінансування Центрального фонду ООН з реагування на надзвичайні ситуації, Європейського Союзу, Німеччини, Бюро з гуманітарної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку та Уряду Канади.
Волонтери ЗОБФ «Едельвейс» вже розпочали активну роботу по збору даних на кількох локаціях в місті Ужгород, адже для того, щоб отримати грошову допомогу Вам необхідно заповнити анкету, показати ІПН та документи, що посвідчують особу (паспорт, водійське посвідчення, закордонний паспорт чи електронні версії в застосунку «Дія»).
Кошти будуть переказані через АТ «Укрпошта» протягом місяця-півтора після заповнення даних.
На даний момент щоденно функціонують 2 волонтерські пункти збору анкет – в Гастрономічному батальйоні Закарпаття (ресторан «Дельфін»), що знаходиться за адресою м. Ужгород, Київська набережна, 3, а також в Департаменті праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради за адресою м. Ужгород, площа Шандора Петефі 24.

Волонтери також працюють і в місцях колективного проживання внутрішньо переміщених осіб…
З деталями програми можна ознайомитися на офіційному сайті Міжнародної організації з міграції iom.org.ua.
Відповіді щодо особливостей реалізації програми, заповнення анкет чи отримання допомоги за ном. телефону +380500757483.